Gdy mężczyzna prowadzi dom

Gdy mężczyzna prowadzi dom

Postprzez Agnieszka » 09 lip 2010, 15:22

Kiedy kobieta lepiej zarabia a mężczyzna zajmuję się domem...
Pozdrawiam,
Agnieszka
Agnieszka
Administrator

Reklama

Re: Gdy mężczyzna prowadzi dom

Postprzez diago » 14 lip 2010, 14:43

Jeżeli kobiecie jest w takim układzie komfortowo to spoko nie widze przeciw wskazań...gorzej jak ciąży jej fakt, że na jej głowie jest przynoszenie kasy do domu...może zacząć swojego faceta za nieudacznika a to nie wróży dobrze na przyszłość...
diago

Postprzez Emi » 29 lip 2010, 17:45

Nie wiem, może to i takie nowoczesne rozwiązanie ale stereotypy i kultura w jakiej jesteśmy wychowani chyba prędzej czy później zrobi swoje. To facet ma zarabiać zabezpieczać kobietę, jeśli ona zarabia dużo to ok (nawet lepiej dla niej) ale główny obowiązek utrzymania domu powinien spoczywać na mężczyźnie. Takie jest moje zdanie i pewnie większość kobiet też tak myśli nawet te co krzyczą jakie są wyzwolone itd. Prędzej czy później każda z nas zajdzie w ciąże gdzieś na rok do trzech jest wykluczona z pracy zarobkowej kto wtedy wszystko utrzyma? Facet, który nie specjalnie bierze odpowiedzialność za finanse...? Kiepska perspektywa.
Emi

Postprzez Iga » 25 sty 2011, 12:36

Nie wydaje wam sie trochę, że w dzisiejszych czasach meskość definiuje zasobność portfela?
Iga

Postprzez marinera » 24 lut 2012, 16:31

A w zachodnich krajach zdarza sie i to całkiem często, ze to facet idzie na urlop tacierzyński, podczas ,gdy mama robi karierę bo znacznie lepiej zarabia. U nas dalej panuje model patriarchalny, może to przeżytek?
Ostatnio edytowano 31 paź 2012, 17:48 przez marinera, łącznie edytowano 1 raz
marinera

Postprzez Kinia » 04 cze 2012, 15:35

Hmmm...niby ciągniemy do szerokich światopoglądów, że facet w domu to nie problem jeśli kobieta zarabia więcej to spoko facet może zmieniać pieluchy dzieciakom w domu. Jednak pokażcie mi chociaż jedną parę, która tak żyje i gdzie kobieta jest w pełni szczęśliwa z tego powodu? Myślę, że każda w głębi duszy liczy na to, że będzie jak za jaskiniowców i to facet wykaże się skutecznym myśliwym i w razie czego będzie umiał ją utrzymać. Ja na razie jedyne co widzę to to że panowie nam niewieścieją i coraz mniej w nich z solidnego faceta, przepełnionego odpowiedzialnością za dom, za rodziną i swoich bliskich.

My ewoluowałyśmy w stronę "przywódcy stada" a panowie skręcili w ścieżkę ze znakiem "salon piękności"...
Kinia

Powrót do Feministycznie mimo to romantycznie